ENG
A A A
 sierpień 2020 

Izabela Sokołowska

tancerka

Izabela Sokołowska – wybitna tancerka młodego pokolenia, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. w latach 2002-2007 tancerka Dutch National Ballet (Duńskiego Baletu Królewskiego), od  2005 solistka tego teatru. Kreowała główne role w najważniejszych dziełach baletowych, m.in. w Klarę w Dziadku do orzechów.

Jako tancerka występowała spektaklach najwybitniejszych światowych choreografów XX i początku XXI wieku, takich jak: Ulisses Dove, William Forsythe, czy Sidi Larbi Cherkaoui.

Obecnie jest studiuje pedagogikę baletu  na  Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

 Z Sopockim Teatrem Tańca związana od 2011 roku. Jako tancerka brała udział w spektaklu zespołu FAST ACT – Sztuka znikania (2011), a jako tancerka i współautorka choreografii – w przedstawieniu DALI (2011). Na rok 2012 zapowiedziana jest premiera najnowszego spektaklu STT z udziałem artystki, zatytułowanego Habanera.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia