ENG
A A A
 maj 2021 
Zuna Vesan Kozankova

Zuna Vesan Kozankova

tancerka | pedagog | choreografka

Zuna tańczy przez całe swoje życie, a taniec jest manifestacją jej taoistycznej duszy. Skończyła Koncerwatorium Tańca oraz Akademię Sztuki Performatywnej w Bratysławie. Odbyła także liczne kursy i warsztaty w Europie i Azji. Współpracuje zarówno ze słowackimi jaki zagranicznymi choreografami. W ostatnim czasie zajmowała się głównie studiowaniem tradycyjnej medycyny chińskiej, qi gongi taoizmu. Pracuje intensywnie ze swoim mężem Milanem Kozankiem (również tancerzem i choreografem) w dziedzinie choreografii oraz prowadzą wspólne badanie w sferze pedagogiki ruchu.


Po dwudziestu latach praktyki tanecznej za granicą oraz nauczania technik ruchu. Zuna rozwinęła i ugruntowała swój własny styl tańca. Jako nauczyciel łączy ze sobą głęboką wiedzę na temat świadomości ciała, kontakt improwizację, anatomię, zagadnienia z dziedziny spiralnej dynamiki ruchu oraz podstawy taoizmu, aby wzbogacić swoich uczniów o nowe doświadczenia ruchowe oraz rozwinąć ich kinetyczną inteligencję.


Zuna pracowała dotychczas jako nauczyciel i choreograf profesjonalnych zsepołów tanecznych w Bratysławie, Salzburgu, Wiedniu, Freiburgu, Leeds i Bangkoku oraz prowadziła warsztaty tańca w wielu krajach na całym świecie.

instytucje

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia