ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Sławek Bendrat

tancerz | choreograf | reżyser

Sławek Bendrat  – tancerz, choreograf, reżyser. Studiował na wydziale pedagogiki baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest również absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Przez wiele lat jako tancerz był związany z Polskim Teatrem Tańca Ewy Wycichowskiej w Poznaniu, biorąc udział w licznych premierach w kraju i na całym świecie (2000-2004: Virpi Pahkinnen, Ewa Wycichowska, Yossi Berg, Iwona Pasińska). Po wyjeździe z Polski,  przez rok pracował Niemczech w teatrze w Nordhausen (Jutta Woerne,Renato Jones), a następne dwa sezony w Luzerner Theater w Szwajcarii jako tancerz i choreograf (współpraca z takimi artystami, jak: Verena Weiss, Koffie Koko, Anna Sokolov, Serge Campardon).

 

W Szwajcarii współpracował również z Klein Theater w Lucernie i SIWC (Schweizeriches Internationaler  Weiterbildungskurs  in Choreographie  Zurych) w Zurychu (z Reinhild Hoffmann, Philipe Saire, Susanne Linke, z Ginette Laurin). Kolejne dwa lata pracował w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille) kierowanego przez Frederica Flamanda, gdzie oprócz ról w bieżącym repertuarze, stworzył własną choreografię Le Manque, a ponadto pracowął z takimi twórcami jak: Nacho Duato, Yasu Endo, Lucinda  Childs.

 

 

Latem 2008 roku wspólnie z Dominikiem Krawieckim zrealizował film ID.W 2010 roku otrzymał nagrodę za solo Pinku chirashi w konkursie na choreografię solową  Baltic Movement Contest, towarzyszącym  I Gdańskiemu Festiwalowi Tańca. Rok później w Bernie stworzył grupę Pink Mama Theatre w składzie: Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki, Simon Reimold, Angelika Rohrer. Przedstawienia zespołu są interdyscyplinarne, równorzędną rolę w nich stanowią: taniec, śpiew, tekst. Aktualnie artysta występuje w spektaklach  zespołu PMT Escort  i Afterparty oraz w solo  Pinku chirashi. W Polsce prace artysty oraz Pink Mama Theatre można regularnie oglądać we Wrocławiu, dzięki inicjatywom/przeglądom performatywno-tanecznym organizowanym przez Adama Kamińskiego.

 

 W Szwajcarii Bendrat pracuje również jako  pedagog tańca, a jako tancerz współpracuje z Bernballet.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia