ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Dominik Krawiecki

aktor | reżyser | performer

 

 Dominik Krawiecki  – aktor, reżyser, performer. Ukończył autorską klasę teatralną Krzysztofa Stróżańskiego w XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Był studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (wydział aktorski) we Wrocławiu, z której został wyrzucony. Przez kilka lat ściśle związany z życiem teatralnym Wrocławia.

 

Założyciel i przez dwa lata dyrektor  niezależnego Teatru Zakład Krawiecki, który występował na licznych festiwalach w całej Polsce, zdobywając min. Grand Prix  VI Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych „Zdarzenia“ Tczew – Europa 2005 (za spektakle Zona, Roxxy Hot i Aaa pracy szukam, matkę oddam).

 

Aktor Teatru „Zielona Latarnia”  pod kierownictwem Ireny Rzeszowskiej. Prowadził liczne imprezy teatralne (m.in. WROSTJA – Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora).Po opuszczeniu Wrocławia mieszkał w Krakowie, gdzie na Uniwersytecie Jagiellońskim studiował wiedzę o teatrze. Wraz z Piotrem Siekluckim współtworzył Avant Teatr (dzisiejszy Teatr Nowy).

 

 Po wyjeździe z Polski osiedlił się w Lucernie w Szwajcarii i przez trzy lata był na stałe związany z Luzerner Theater. Występował w repertuarze klasycznym i współczesnym.

 

Jest współzałożycielem – wraz ze Sławkiem Bendratem, Simonem Reimold i Angeliką Rohrer  –  teatru tańca: Pink Mama Theatre (2009), z siedzibą w Bernie (Szwajcaria) Przedstawienia zespołu są interdyscyplinarne, równorzędną rolę w nich stanowią: taniec, śpie i tekst,. Aktualnie występuje w spektaklach  Escort i Afterparty tego zespółu. Wspólnie z Pink Mama Thetare przygotowuje  premierę nowego przedstawienia –  Swingers Planets.

 

W Polsce prace artysty oraz Pink Mama Theatre można regularnie oglądać we Wrocławiu, dzięki inicjatywom/przeglądom tekst performatywno-tanecznym organizowanym przez Adama Kamińskiego.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia