ENG
A A A
 sierpień 2021 
Na zdjęciu: Kasia Wolińska. Fot. Sven Gutjahr.

Kasia Wolińska

choreografka | tancerka

Kasia Wolińska – urodzona w Gdańsku. Absolwentka wydziału Tańca i Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi, wydziału Tańca i choreografii na HZT Inter-University Centre for Dance (Międzyuniwersyteckim Centrum Tańca) w Berlinie. Ukończyła również Wydział Antropologii Kultury Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Stypendystka programu danceWEB 2015, rezydentka Centro Selva w Peru oraz Zarya AiR w Rosji. W 2016 uczestniczyła w programie rezydencyjnym Global Practice Sharing w Nowym Jorku, realizowanym przez Movement Research, we współpracy z Art Stations Foundation oraz Instytutem Muzyki i Tańca. Swoje autorskie prace pokazywała m.in. w HAU ( Berlin), Judson Church (Nowy Jork, w ramach programu GPS), Teatrze Studio (Warszawa, w ramach Sceny Tańca Studio), Het Veem (Amsterdam). Razem z pisarką i teoretyczką sztuki Fridą Sandstrom tworzy interdyscyplinarną platformę The Future Body At Work.

Jako tancerka i performerka współpracowałą m.in z Agatą Siniarską, Karolem Tymińskim, Rosalind Crisp, Gosią Wdowik, Vincentem Bozek, Ulą Zerek, Tatianą Kamieniecką, itd.

 

Od 2018 prowadzi blog o tańcu i polityce.

 

Więcej informacji:

 http://kasiawolinska.weebly.com/

 https://www.instagram.com/wolinskaxx/?hl=en

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia