ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Na zdjęciu od lewej: Radek Hewelt, Filip Szatarski (Clever Team). Fot. Paweł Wyszomirski.

Radek Hewelt

choreograf | tancerz

Radek Hewelt – tancerz, choreograf. Swoją karierę taneczną rozpoczął z Teatrem Dada von Bzdülöw w 1992 roku. Po ukończeniu studiów pedagogicznych studiował w latach1998–2002 taniec i choreografię w P. A .R.T.S. (Performing Arts Research and Training Studios) w Brukseli. W swoim doświadczeniu zawodowym łączy różne pod względem estetycznym formy artystyczne – od produkcji tanecznych, poprzez teatr, performans, operę, koncerty muzyczne, do instalacji multimedialnych. Współpracował z wieloma artystami, m.in. z Leszkiem Bzdylem, Katarzyną Chmielewską, Conny Jansen, Cristianem Duarte, Lyndą Gaudreau, Sarą Gebran, Carmen Mehnert, Elio Gervasim, Sebastianem Prantlem, Cezarym Tomaszewskim, Michikazu Matsune i Davidem Subalem, Edittą Braun, Rebeccą Murgi, Nature Theatre
of Oklahoma, united sorry (Robertem Steinem i Fransem Poelstrą), Anne Juren, Pieterem Ampem, Andreą Bold, Ewą Bankowską, Cooperativa Performativa, Magdaleną Chowaniec, Anat Steinberg, Olegiem Soulimenką, Christine Gaigg, the Loose Collective. Brał również udział w projektach artystów wizualnych, m.in. Thierry’ego de Mey (Ma mere l’oye) i Katarzyny Kozyry (Lou Salomé). Był też członkiem wiedeńskiego kolektywu artystycznego Pathosbüro. Od 1999 roku kreuje swoje własne projekty artystyczne: Zoom In, 21 minutes, Close-up (pokaz w ramach Polskiej Platformy Tańca 2008), Tonights Tune, Slow Cowboy czy 12 Songs były prezentowane w wielu krajach w Europie: podczas festiwali ImPulsTanz (Wiedeń), Dancas na Cidade (Lizbona), Festival d’Automne (Paryż) czy Springdance (Utrecht). W 2012 roku wspólnie z Filipem Szatarskim założył CLEVER TEAM. Ich pierwszy spektakl Clever Project był prezentowany podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca i w wiedeńskim WUK. W marcu 2013 roku zrealizował pracę solową zatytułowaną Substitute show (premiera podczas festiwalu imagetanz w Wiedniu).

 

www.radekhewelt.blogspot.com

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia