ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. z archiwum Opery Nova.

Angelika Gembiak

tancerka

Angelika Gembiak solistka zespołu baletowego Opera Nova w Bydgoszczy. Urodziła się w Gdańsku i tam też ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową (2007). Do jej artystycznych dokonań jeszcze w czasie nauki w szkole należą: III miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Warnie w 2006, udział w Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Brnie w 2006. r. oraz miejsce na XV Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku w 2007.W latach 2007-2009  pracowała jako tancerka zespołowa w balecie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.  Od 2009 r. tańczy w zespole baletowym w Operze Nova w Bydgoszczy, najpierw jako koryfejka, obecnie jako solistka. Ważniejsze role artystki na bydgoskiej scenie to Królowa w balecie Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w chor. Henryka Konwińskiego i Tytania /Hipolita (Sen nocy letniej chor. Karol Urbański).

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia