ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. z archiwum Opery Nova.

Wiktor Dierewianko

tancerz

Wiktor Dierewianko absolwent Państwowej Szkoły Choreografii Republiki Białoruskiej (1995). Przez jeden sezon tańczył na scenie Teatru Opery i Baletu w Mińsku. W 1996 roku został solistą baletu Opera Nova w Bydgoszczy. Od 2007 roku jest pierwszym solistą baletu Opery Nova.

 

Jest wykonawcą licznych głównych partii solowych, wśród których wymienić należy przede wszystkim: Kot / Szewczyk  w Kocie w butach w choreografii Zofii Rudnickiej, Basilio / Espada w Don Kichocie Ludwig A. L. Minkus, Książę w Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach Bogdana Pawłowskiego w choreografii Henryka Konwińskiego, Desiré / Błękitny ptak w Śpiącej królewnie Piotr Czajkowski, Przyjaciel Chopina w balecie Chopin w Nohant w choreografii Marka Zajączkowskiego, Diabeł w balecie Pan Twardowski do muzyki Ludomira Różyckiego, Książę /Ojciec w Kopciuszku w choreografii Iwony Runowskiej, Funkcjonariusz w Zniewolonym umyśle z muzyką Philipa Glassa i Wojciecha Kilara, Oberon król elfów / Tezeusz w Śnie nocy letniej w choreografii  Karola Urbańskiego.

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia