ENG
A A A
 sierpień 2020 

Mariusz Kowalczyk

tancerz

Mariusz Kowalczyk solista zespołu baletowego Opera Nova Bydgoszczy. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. W Opera Nova tańczy od 1998 roku. Do swoich najważniejszych partii stworzonych w repertuarze tamtejszego baletu zalicza: Maurycego w balecie Chopin w Nohant w choreografii Marka Zajączkowskiego, Królewicza w Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach w choreografii Henryka Konwińskiego, Diabełka w Panu Twardowskim Marka Zajączkowskiego, Księcia //Przyjaciela Księcia w Kopciuszku Siergieja Prokofiewa w choreografii Iwony Runowskiej, Gammy w Zniewolonym umyśle Roberta Bondary, Demetriusza w Śnie nocy letniej w inscenizacji i choreografii Karola Urbańskiego.

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia