ENG
A A A
 sierpień 2020 

Marta Kowalczyk

tancerka

Marta Kowalczyk solistka zespołu baletowego Opera Nova w Bydgoszczy. W latach 1988-1997  uczyła się w Państwowej Szkole Baletowej w Gdańsku. Przez jeden sezon tańczyła na scenie Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie. W 1998 roku dołączyła do zespołu Opera Nova, a od 2006 roku jest jego solistką. Na bydgoskiej scenie występowała m.in. jako: Śnieżka w balecie Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków Bogdana Pawłowskiego, Flora / Przyjaciółka Kitri / Amorek w balecie Don Kichot Ludwiga  A. L. Minkusa, Królewna / Biała Kotka w balecie Kot w butach Bogdana Pawłowskiego, księżniczka Florina  w balecie  Śpiąca królewna Piotra Czajkowskiego, Solange  w balecie Chopin w Nohant w choreografii Marka Zajączkowskiego, Kopciuszek / zła siostra w balecie  Kopciuszek Sergieja Prokofiewa w choreografii Iwony Runowskiej.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia