ENG
A A A
 sierpień 2020 
Olga Marczak

Olga Marczak

tancerka

Olga Marczak w latach 1988 – 1996 uczyła się  w Państwowej Szkole Choreografii Republiki Białoruskiej. W 1997 roku przyjechała do Polski i otrzymała stanowisko pierwszej solistki zespołu baletowego Opera Nova w Bydgoszczy. W 2007 roku zdobyła Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Kiepury w  kategorii „najlepsza tancerka”.

 

 Na bydgoskiej scenie stworzyła wiele znakomitych kreacji scenicznych, m.in. Królewna w Kocie w butach, balecie Bogdana Pawłowskiego, Kitri / Driada w Don Kichocie, balecie Ludwiga  A. L. Minkusa, Zła Królowa / Śnieżka w Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, balecie Bogdana Pawłowskiego, Aurora/Wróżka  Bzu/ Florina w Śpiącej królewnie balecie Piotra Czajkowskiego, Sylfida /George Sand w Chopinie w Nohant, balecie Marka Zajączkowskiego, Bogini Diamentów, Wschodu i Lotosu w balecie Pan Twardowski Ludomira Różyckiego, Wróżka w balecie  Kopciuszek Sergieja Prokofiewa, Elpis w balecie współczesnym Zniewolony umysł w choreografii Roberta Bondary, Tytania /Hipolita w Śnie nocy letniej, balecie Karola Urbańskiego.

 

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia