ENG
A A A
 maj 2021 
Fot. z archiwum BTT.

Amelia Forrest

tancerka

Amelia Forrest  – tancerka Bałtyckiego Teatru Tanca. Edukację taneczną rozpoczęła w Los Angeles pod kierunkiem polskiego choreografa Stefana Wenty. Następnie podjęła naukę w Colburn Dance Institute, gdzie spotkała takich nauczycieli jak Fiona Lummis i Glen Eddy – wcześniej solistów Nederlands Dans Theater. W 2009 roku przeniosła się do Barcelony, aby zaangażować się do La Companyia Juvenile Ballet Barcelona. Rok później studiowała w L'ecole Rudra Bejart. Od kwietnia 2012 roku jest tancerką Bałtyckiego Teatru Tańca. Występuje w Święcie wiosny i Windows Izadory Weiss oraz  Six Dances Jiříego Kyliána.

 

instytucje

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia