ENG
A A A
 listopad 2020 
Fot. A. Grabowski.

Urszula Bernat-Jałocha

tancerka | pedagog

Urszula Bernat-Jałocha – tancerka, pedagog. Edukację w zakresie tańca rozpoczęła w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Po uzyskaniu dyplomu w 2002 roku dołączyła do zespołu Opery na Zamku w Szczecinie, a następnie w latach 2006-2008 była tancerką Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2007 roku ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją pedagoga baletu. W roku 2008/2009 kontynuowała naukę w Scottish School of Contemporary Dance, gdzie uzyskała tytuł Bachelor of Art, a następnie brała udział w programie apprentice dancer w Scottish Dance Theatre. Podczas studiów w Szkocji współpracowała z Janis Claxton, Thomas Small, oraz Victoria Fox. Prowadziła szereg warsztatów jako nauczycielka barre au sol podczas corocznych spotkań „Lądeckie Lato Baletowe”. Jest również pedagogiem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego i Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego.

 

W 2009 roku ozpoczęła pracę w Polskim Teatrze Tańca. Tańczy m.in. w spektaklach: Walk@ karnawału z postem, Carpe Diem, Wiosna – Effatha, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek III, lata 1981-84: Yesterday... and TODAY (chor. Ewa Wycichowska), Minus 2 (chor. Ohad Nahrin), Jesień - Nuembir (chor. Jacek Przybyłowicz), The Outline, Double Trouble (chor. Karolina Wyrwał), Alexanderplatz i Desert (chor. Paulina Wycichowska), Planets (idea Lukas i Tereza Lepold), Public Space (chor. Karol Miękina) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

 

Uczestniczyła w koprodukcji z niemieckim kolektywem Bodytalk, współtworząc spektakl Jewrope. Brała  udział w projekcie choreograficznym Skutki niezamierzone Sjoerda Vreugdenhila. Jest autorką spektaklu Nondescript oraz Percepcja, który powstał dzięki stypendium „Młoda Polska”.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia