ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Fot. z archiwum PTT.

Artur Bieńkowski

performer | tancerz

Artur Bieńkowski wielbiciel sztuki performancu. Doświadczenie taneczne zdobywał podczas wielu warsztatów tanecznych w Polsce i za granicą m.in. w Argentynie, gdzie uczestniczył w warsztatach tanga prowadzonych przez Victora Danelunca oraz w Paryżu, gdzie uczęszczał do Centre Des Arts Vivants. W sezonie 2008/2009 aktor Teatru Muzycznego w Gdyni.  W sezonie 2009/2010 związany z Teatrem Powszechnym w Radomiu (musical Carmen Latina, reż. Tomasz Dutkiewicz) oraz z Teatrem Syrena w Warszawie (produkcje grupy Art Project Ballet). Autor performanców, prezentowanych podczas wielu festiwali muzycznych w Polsce.

 

Wielokrotny uczestnik Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego oraz warsztatów techniki GaGa, prowadzonych przez Yoshifumi Inao z Batsheva Dance Company.

 

W sezonie 2010/2011 rozpoczął pracę w Polskim Teatrze Tańca. Występuje m.in. w spektaklach Minus 2(chor. Ohad Naharin), Walk@ karnawału postem, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, FootBall@..., XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek II, lata 1977-80: Krzesany i inne tańce, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska), Lato Red-Sun (chor. Thierry Verger), The Unknown-Niewiadoma, Hello, Stranger!(chor. Paweł Malicki), Public Space (chor. Karol Miękina) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

 

Interesuje się polską sztuką współczesną oraz czeską literaturą i filmem.

 

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia