ENG
A A A
 wrzesień 2020 

Agnieszka Fertała

tancerka | choreografka

Agnieszka Fertała ukończyła Państwową Ogólnoształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu i pedagogikę tańca na Akademii Muzycznej  im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od uzyskania dyplomu szkoły baletowej w 2001 roku pracuje w Polskim Teatrze Tańca, obecnie jest jego solistką. Tańczy m.in. w spektaklach: Walk@ karnawału z postem, Tango z Lady M, Carpe Diem, FootBall@...( chor. Ewa Wycichowska),  Minus 2 (chor. Ohad Nahrin), Jesień- Nuembir, Barocco(chor. Jacek Przybyłowicz), Trzy siostry - wyobrażenie  (chor. Andrzej Adamczak), Desert i Alexanderplatz(chor. Paulina Wycichowska), Maathai (chor. Niels Claes) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren). 

.

 

Prowadzi kursy w ramach Otwartych Zajęć i Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Jako pedagog  współpracuje z poznańską  Szkołą Baletową. W roku 2008 zrealizowała wspólnie z Pawłem Malickim swój debiutancki spektakl  Kilka kroków (d)o milości, w ramach Atelier Polskiego Teatru Tańca. W roku 2009 pojawił się jej nowy spektakl pt. 3 x 3.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia