ENG
A A A
 maj 2021 

Agnieszka Fertała

tancerka | choreografka

Agnieszka Fertała – ukończyła Ogólnoształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Absolwentka pedagogiki tańca na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz kkierunku Formy gimnastyczno-taneczne i fitness na Akademii Wychowania Fizycznego im Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. W latach 2001-2016 była solistką w Polskim Teatrze Tańca – Balecie Poznańskim. W ramach pracy w zespole współpracowała ze znanymi choreografkami i choreografami (m.in. Ewą Wycichowską, Ohadem Naharinem Takako Matsudą, Jo Strømgrenem oraz Jackiem Przybyłowiczem). Autorka spektakli Kilka kroków(d)o miłości, 3x3, Sumo, Persona zrealizowanych w ramach Atelier Polskiego Teatru Tańca, a także do Muzeum Emocji, który miał premierę w Domu Polskim w Zakrzewie w 2020 roku.

 

Bierze udział w projektach tanecznych oraz multimedialnych w Polsce i za granicą. Obecnie prowadzi zajęcia i tworzy choreografie w FerDance Studio Tańca i Baletu w Poznaniu,  pracuje jako pedagog i choreografka zespołu „Rodlanie” w Zakrzewie, jednocześnie współpracując z Grupą Spektaklową w Zakrzewie w projektach tanecznych jako wykonawczyni. Jest również nauczycielą tańca w Szkole Podstawowej nr 2 w oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Złotowie.

 

Laureatkanagrody im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej dla najlepszego absolwenta poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej (2001), nagrody za.najlepszą choreografię współczesną na VII Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy (2016) orazstypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultur (2020). 

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia