ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Fot. Andrzej Grabowski

Kornelia Lech

tancerka

Kornelia Lech – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Finalistka XVI Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołowskiego w Gdańsku. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła m.in. na stażu techniki José Limóna organizowanym przez Ambasadę Amerykańską i Limón Institute z Nowego Jorku oraz na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu. Dwukrotnie brała udział w warsztatach techniki GaGa, prowadzonych przez Yoshifumi Inao oraz Noę Paran z Batsheva Dance Company. Jako uczennica szkoły baletowej odbyła praktyki sceniczne w Teatrze Wielkim w Poznaniu   spektakle Faust, Pan Twardowski i Romeo i Julia (chor. Emil Wesołowski). Występowała również podczas koncertów Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia  Amadeus.

 

W sezonie 2010/2011 roku rozpoczęła pracę w zespole Polskiego Teatru Tańca. Pracowała z choreografami takimi jak Ohad Naharin, Jo Strømgren, Yoshiko Waki oraz z innymi artystami, m.in.: Janem Komasą (Ksenofonia. Symfonia dla innego), Maciejem Mankowskim, Szymonem Brodziakiem. Występuje w spektaklach Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Walk@ karnawału postem (chor. Ewa Wycichowska),  Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, FootBall@...XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek II, lata 1977-80: Krzesany i inne tańceSzkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska), The Outline (chor. Karolina Wyrwał), Desert (chor. Paulina Wycichowska), The Unknown-Niewiadoma (chor. Paweł Malicki), Public Space(chor. Karol Miękina) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia