ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Fot. z archiwum PTT.

Lukas Lepold

tancerz

Lukas Lepold  – absolwent konserwatorium tanecznego w Brnie. Od sezonu 2002/2003 solista National Moravian  –  Silesian Theatre w Ostrawie. Tańczył niemal w całym repertuarze Teatru m.in. spektaklach: Giselle (chor. H. Vlacilova/ partia Alberta),  Makbet (chor. R.Balogh/ partia Makbeta) oraz Romeo i Julia (chor. I. Vejsada/ partia Romea). Dwukrotny laureat  nagrody Philip Morris Ballet Flower Award (2005 i 2007), przyznawanej artystom, którzy w wybitny sposób przyczynili się do rozwoju sztuki tańca oraz wyróżnienia dla najlepszych czeskich artystów danego roku kalendarzowego  –  THÁLIE (2008).

 

Występuje w spektaklach Minus 2 Ohada Naharina, Lato Red-Sun  Thierrego Vergera, Arytmia Zofii Jakubiec i Tomasza Pomersbacha, Walk@ karnawału z postem oraz FootBall@... Ewy Wycichowskiej.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia