ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Tomek Pomersbach

tancerz | pedagog

Tomek Pomersbach – tancerz, pedagog tańca oraz praktyk Metody Ilana Leva. Pochodzi z Wrocławia, gdzie stawiał pierwsze kroki w tańcu m.in. jako wychowanek studia tanecznego Operetki Dolnośląskiej. Taniec współczesny studiował w London Contemporary Dance School, a zawodową karierę taneczną rozpoczął w 2010 roku w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Przez ponad 3 lata pracy w zespole występował w spektaklach polskich i zagranicznych chreografów – Andrzeja Adamczaka, Macieja Kuźmińskiego, Ohada Naharina, Jo Strømgrena, Ewy oraz Pauliny Wycichowskiej. Od 2014 roku pracuje jako tancerz niezależny. Jest na stałe związany z Pink Mama Theatre, prowadzonym przez Sławka Bendrata oraz Dominika Krawieckiego w szwajcarskim Bernie. Do dzisiaj zrealizował z tym zespołem sześć premier, w tym prezentowany w ramach Edinburgh Festival Fringe 2018 spektakl Jungle.

 

Aktualnie dzieli swoje życie zawodowe pomiędzy regularnymi zajęciami z tańca współczesnego i praktyką Metody Ilana Leva we Wrocławiu oraz pracą w charakterze tancerza-aktora w Pink Mama Theatre w Bernie.

 

 

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia