ENG
A A A
 lipiec 2020 
Fot. z archiwum PTT.

Tomasz Pomersbach

tancerz | choreograf

Tomasz Pomersbach   Absolwent filologii niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego.  Swoją drogę artystyczną rozpoczął w studiu tanecznym Operetki Dolnośląskiej we Wrocławiu. Brał udział w wielu spektaklach Operetki Dolnośląskiej, m. in. w Cudzie mniemanym, czyli Krakowiakach i Góralach oraz Dziadku do orzechów. Wielokrotnie występował na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu (spektakle Mała księżniczka oraz Swing). Studiował taniec współczesny na London Contemporary Dance School, uzyskując w roku 2010 certyfikat edukacji wyższej University of Kent. Wielokrotnie brał udział w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu oraz w warsztatach techniki GaGa, prowadzonych przez Yoshifumi Inao oraz Noę Paran z Batsheva Dance Company.

 

Od sezonu 2010/2011  tancerz Polskiego Teatru Tańca. Występuje m.in. w spektaklach Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, Walk@ postu z karnawałem, Wiosna-Effatha, FootBall@...XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek II, lata 1977-80: Krzesny i inne tańce (chor. Ewa Wycichowska), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg), The Outline (chor. Karolina Wyrwał), Desert (chor. Paulina Wycichowska), Public Space (chor. Karol Miękina) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren). 

 

W 2013 roku był współautorem, wraz z Katarzyną Rzetelską, choreografii do spektaklu Ukradkiem, stworzonego na VI Festiwal Atelier PTT. 

 

Pasjonuje się nauką języków obcych.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia