ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. z archiwum PTT.

Bartłomiej Raźnikiewicz

tancerz | pedagog

Bartłomiej Raźnikiewicz – absolwent Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznyych i Dziennikarstwa.  Przed rozpoczęciem nauki w Ogólnoksztacącej Szkole Baletowej im Feliksa Parnella w Łodzi, swoją taneczną pasję rozwijał w zespołach ludowych i tańca towarzyskiego. W roku 1996 odbył letni staż w Teatrze Borysa Ejfmana w St. Petersburgu. Wielokrotnie brał udział w warsztatach tanecznych, m.in. w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu oraz w warsztatach techniki GaGa, prowadzonych przez Yoshifumi Inao oraz Noę Paran z Batsheva Dance Company. W sezonie 1997/98 pracował w łódzkim Teatrze Wielkim, a potem na dwa lata związał się z Musical Weber Gala – Europa Tour.

 

Od 2001 roku pracuje w Polskim Teatrze Tańca, obecnie jest jego solistą, prowadzi również kursy w ramach Otwartych Zajęć i Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Trenuje sztuki wschodnie: kyokushinkai, tai-chi i yogę.

 

W 2008 roku zrealizował swój debiutancki spektakl IXXI – La Lotta Continua, w ramach Atelier Polskiego Teatru Tańca. Tańczy m.in. w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Już się zmierzcha, Carpe Diem, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, Walk@ karnawału z postem, FootBall@... (chor. Ewa Wycichowska), Lato Red-Sun (chor. Thierry Verger,) Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg) oraz Jesień-Nuembir (chor. Jacek Przybyłowicz).

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia