ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Fot. Andrzej Grabowski

Katarzyna Rzetelska

tancerka | pedagog

Katarzyna Rzetelska – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Po uzyskaniu dyplomu przez jeden sezon pracowała w Teatrze Muzycznym w Łodzi, następnie podpisała kontrakt w Japonii, gdzie tańczyła w stylu modern jazz i broadway jazz. Po powrocie tańczyła na scenach Europy Zachodniej w repertuarze musicalowym (m.in. Cats, Evita, Jesus Christ Superstar, Król Lew, Dzwonnik z Notre Damme, Piękna i bestia). Swoje umiejętności wykonawcze i pedagogiczne doskonaliła w Anglii podczas staży i warsztatów w technikach contemporary dance i modern jazz.

 

Była w grupie tancerzy współpracujących z Williamem Petit w projekcie Trans Danse Europe. Brała udział w warsztatach techniki GaGa, prowadzonych przez pedagogów z Batsheva Dance Company w Izraelu. 

 

W roku 2005 związała się etatowo z Polskim Teatrem Tańca. Była pedagogiem Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego w Polskim Teatrze Tańca. Występuje m.in. w spektaklach: Walk@ karnawału z postemCarpe DiemSpotkania w dwóch niespełnionych Aktach, Wiosna - Effatha, FootBall@..., XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek III, lata 1981-84: Yesterday... and TODAY (chor. Ewa Wycichowska), Minus 2 (chor. Ohad Nahrin), Jesień – Nuembir (chor. Jacek Przybyłowicz), Lato – Red Sun (chor. Thierry Verger), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg), Desert (chor. Paulina Wycichowska), Planets (idea: Lukas i Tereza Lepold), Public Space (chor. Karol Miękina). W 2013, wraz z Tomaszem Pomersbachem, stworzyła choreografię do spektaklu Ukradkiem, powstałego na VI Festiwal Atelier PTT, w którym także tańczyła.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia