ENG
A A A
 październik 2020 
Fot. z archiwum artysty.

Karol Miękina

tancerz | aktor

Karol Miękina – aktor, tancerz. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Uczył się pod okiem takich pedagogów jak: Jacek Łumiński, Jan Peszek, Joseph Alter, Barbara Sier-Janik, Jerzy Stuhr, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Janusz Skubaczkowski, Iwona Olszowska, Tomasz Rodowicz, Hilke Diemer, Luise Frank, Georg Blashke.


Uczestniczył w wielu festiwalach teatralnych i tanecznych, m.in. VI Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIALOG we Wrocławiu (2011), 32 Warszawskie Spotkania Teatralne (2012), 21st International Festival of theater schools SETKÁNÍ/ENCOUNTER w Brnie (Czechy 2011), DanceInversion, International Festival of Contemporary Dance w Moskwie (Rosja 2011), Bienal Internacional de Danca w Kurytybie (Brazylia 2012), International Theatre Forum TEART w Mińsku (Białoruś 2012), Tanzfestival w Bielefeld (Niemcy 2012).

 

Od sezonu 2011/2012 tancerz Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Występuje w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin),Walk@ karnawału z postem, FootBall@..., XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek I: Don Juan i inni(chor. Ewa Wycichowska) oraz Desert (chor. Paulina Wycichowska). Współpracuje też z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, bierze udział w spektaklu Ziemia Obiecana (reż. Wojciech Kościelniak). Można go było także oglądać w: Hamlet (reż. Jan Peszek, Cezary Tomaszewski) w tytułowej roli, Everything slips away... (chor. Joe Alter), Harnasie (chor. Kaya Kołodziejczyk) w roli Pana Młodego, Wesele Figara (reż. Jan Peszek, Cezary Tomaszewski), w rekonstrukcji Wk-70 (chor. Jacek Łumiński).

 

W lutym 2013 roku odbyła się premiera jego pierwszej choreografii pt. Public Space, na VI Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia