ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Fot. Andrzej Grabowski

Marcin Motyl

tancerz

Marcin Motyl tancerz. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Brał udział w Coaching Project Henrika Kaalunda oraz warsztatach techniki GaGa, prowadzonych przez Noę Paran (GaGa People/ Batsheva Dance Company).

 

W sezonie 2011/2012 rozpoczął pracę w Polskim Teatrze Tańca. Występuje m.in. w spektaklach Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Desert (chor. Paulina Wycichowska), FootBall@... i odcinku cyklu jubileuszowego XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek I: Don Juan i inni, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren), Percepcja  i Nondescript (chor. Urszula Bernat-Jałocha). Przez cały czas zdobywa doświadczanie, biorąc udział w licznych warsztatach w Polsce i za granicą, m.in. z takimi pedagogami jak: Franck Chartier, Henrik Kaalund, Yi-Chun Liu, Stian Danielsen, Anna Nowak, Shi Pratt, Sjoerda Vreugdenhila, Noa Paran i innych. Jego największym osiągnięciem choreograficznym jest spektakl Plan (2016), w ramach IX Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca. Przedstawienie to spotkało się z bardzo dobrymi recenzjami. Obecnie poszukuje nowych form realizacji, m.in. w konkursach filmowych i choreograficznych.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia