ENG
A A A
 sierpień 2020 

Niels Claes

tancerz

Niels Claes – absolwent Fontys Dansacademy Tilburg w Holandii. Edukację artystyczną rozpoczął od treningów gimnastyki w drużynie reprezentacji narodowej Belgii. Podczas studiów współpracował m.in. z zespołami Leine and Roebana i Club guy and Roni oraz choreografami: Johanem Grebenem, Jeleną Kostic, Chau Phan Yung, Gizem Bilgen oraz Josephine Voets. Odbył również staże w Dansgroep Amsterdam, Scapino Ballet Rotterdam, Project Sally oraz Dansnest w Holandii. Z Dansgroep Amsterdam występował w spektaklach w choreografii: Krisztina de Chatel, Andonisa Foniadakis, Natashy Rodin oraz Kelly Hirina.

 

Tańczył jako solista na Guangdong Modern Dance Festival w Chinach. Gościnnie występował również w projekcie Aafje Franken, realizowanym podczas Laban Conference 2008.

 

W sezonie 2011/2012 rozpoczął pracę w zespole Polskiego Teatru Tańca, którego jest solistą.  Występuje w spektaklach: Minus 2(chor. Ohad Naharin), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg), Walk@ karnawału z postem, Carpe DiemFootBall@...(chor. Ewa Wycichowska), Alexanderplatz, Desert (chor. Paulina Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).  Niels jest też autorem choreografii stworzonej na VI Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca, pt. Maathai, w której także występuje. 

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia