ENG
A A A
 maj 2021 
Fot. Justyna Mielniczuk.

Aneta Zbrzeźniak

tancerka

Aneta Zbrzeźniak – solistka Polskiego Baletu Narodowego. W 2000 roku ukończyła Państwową Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Od razu po zakończeniu nauki została zaangażowana przez Emila Wesołowskiego do zespołu baletowego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej na stanowisko koryfejki, w 2007 roku została solistką zespołu. Występuje w niemal całym repertuarze klasycznym Polskiego Baletu Narodowego, oraz w choreografiach współczesnych. Do najważniejszych swoich ról zalicza: Przyjaciółkę księcia i pas de quatre w Jeziorze łabędzim Muchamiedowa, lalkę w Dziadku do orzechów Glegolskiego, Przyjaciółkę Lizy w Córce źle strzeżonej Ashtona, Pierwszą solistkę w Balanchine i muzach, Olgę w Onieginie Cranko, Pas d'action i wariację 3.cienia w Bajaderze Petipy/Makarovej, Śnieżynkę-Solistkę, Solistkę Walca Kwiatów i Księżniczkę Magicznej Latarni w Dziadku do orzechów Toer’a van Schayka i Wayne’a Eaglinga, partie solową w Donnie Jacka Tyskiego, Duet Drugi w Moving Rooms Krzysztofa Pastora,  oraz  Hipolitę-Tytanię w Śnie nocy letniej Johna Neumeiera.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia