ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. Justyna Mielniczuk.

Carlos Martín Pérez

tancerz

Carlos Martín Pérez – solista Polskiego Baletu Narodowego. Jest absolwentem San Sebastian Conservatory w Hiszpanii i John Cranko-Schule w  Stuttgarcie. Artysta tańczył kolejno: w Ballett Dresden (1995-1996 i ponownie 1999-2005), Stuttgarter Ballett (1996-1999), K-Ballet Company w Tokio (2005-2007, jako solista), Sarasota Ballet of Floryda (2007-2009, solista). Od 2009 roku możemy go oglądać na warszawskiej scenie, gdzie tańczył wiele wyrazistych i frapujących partii, tak w baletach klasycznych, jak przede wszystkim współczesnych. Występuje m.in. jako: Gorwenal w Tristanie Pastora, Markiz de Custine i Przywódca powstania w Chopinie, artyście romantycznym Barta, Siostra Przyrodnia i Mistrz Tańca w Kopciuszku Ashtona, Nasz-Inny w balecie I przejdą deszcze... Pastora, Ojciec Laurenty w Romeo i Julii Wesołowskiego, Młodzieniec w Święcie wiosny Niżyńskiego i Młody mężczyzna w Święcie wiosny Bejarta, On w Personie Bondary, Serafin współczesny w Sześciu skrzydłach aniołów Przybyłowicza oraz w partiach solowych w baletach: Kurt Weill Pastora, W poszukiwaniu kolorów Tyskiego, Alpha Kryonia Xe Przybyłowicza i In Light and Shadow Krzystofa Pastor, Klaudiusz a w Śnie nocy letniej Johna Neumeiera, solo w Moving Rooms Krzysztofa Pastora

 

. W 2012 roku otrzymał Nagrodę za Całokształt Twórczości, przyznawaną przez La Profesionales de Danza de Gipuzkoa w San Sebastian.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia