ENG
A A A
 lipiec 2020 
Fot. Justyna Mielniczuk.

Ewa Nowak

tancerka

Ewa Nowak – solistka Polskiego Baletu Narodowego. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. W 1995 roku zdobyła II Nagrode w kategorii juniorów IX Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku, a w 1997 roku III Nagrodę na tym samym konkursie. W 2000 roku otrzymała tytuł i nagrodę dla najlepszego absolwenta szkół baletowych w Polsce. Dwukrotnie była stypendystka Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci. Odbyła również staż letni w Académie de Danse Classique Princesse Grace w Monte Carlo. Edukacje taneczną uzupełniała w Summer University of Le Ballet des Jeunes d’Europe, w Lubéron we Francji. W 2010 roku ukończyła także Pedagogikę baletową na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina.

 

Od 2000 roku pracuje w zespole baletowym Teatru Wielkiego-Opery Narodowej (od 2009 Polski Balet Narodowy), w 2008 roku otrzymała tytuł koryfejki, a w 2010 – solistki. Do jej najważniejszych ról należą: Klara i Taniec chiński w Dziadku do orzechów, Cień-solistka 1, 3. i Pas d'action w Bajaderze Przyjaciółka Księcia (Pas de trois) w Jeziorze łabędzim, Muzyka w Chopinie, artyście romantycznym, Księżniczka Aurora, Florina i Wróżka Żywotności w Śpiącej królewnie, przyjaciółka Lizy w Córce źle strzeżonej, Druga Aria w In Light and Shadow, Księżniczka Magicznej Latarni w Dziadku do orzechów oraz partie solowe w baletach W przedświcie Karola Urbańskiego, W malinowym chruśniaku Anny Hop, I przejdą deszcze... Krzysztofa Pastora i w Human Object Barbary Bartnik.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia