ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. z archiwum Teatru Wielkiego w Łodzi.

Tomasz Jagodziński

tancerz

Tomasz Jagodziński – solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Łodzi, od 1982 roku pracuje w Teatrze Wielkim w Łodzi. Tańczył wiele partii solowych zarówno w spektaklach klasycznych, jak i w tytułach współczesnych. Były to m.in.: Homunculus, Koczkodan, Kreatura, nietoperz, Parys w Faust goes rock, Arcykapłan w Próbie, Premier, Król Smutny w Królu Maciusiu Pierwszym, Słońce, Łabędź w Carmina burana, Klaudiusz, Karenin, Toreador w Tryptyku baletowym, Dunkan w Makbecie, Orion w Sylwii, nimfie Diany, Elf w Śnie nocy letniej, Cantalbutte w Śpiącej królewnie, Śmierć w Requiem, Zła Macocha w Kopciuszku, Drosselmeyer w Dziadku do orzechów, Bucholc w Ziemi obiecanej.

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia