ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. z archiwum Teatru Wielkiego w Łodzi.

Aleksander (Alexandr Miedwiediew (Medvedev)

tancerz

Aleksander Miedwiediew – solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Jest absolwentem Szkoły Baletowej w Nowosybirsku, którą ukończył w 1990 roku. Od 1999 roku jest związany z Teatrem Wielkim w Łodzi. Na łódzkiej scenie wykonywał m.in. partie: Abla w Odwiecznych pieśniach, Diabła w Carmina burana, Poloniusza w Hamlecie (Tryptyk baletowy), Ministra wojny w Królu Maciusiu Pierwszym, Kolegi w Zbłąkanym, przyjaciela Franza w Coppelii, towarzysza Hilariona w Giselle, Matki w Dziadku do orzechów, Złej Siostry w Kopciuszku, ojca Karola i Szpiega w Ziemi obiecanej, Narzeczonego w Kontakcie i Śpioszka w Królewnie Śnieżce.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia