ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. z archiwum Teatru Wielkiego w Łodzi.

Jan Łukasiewicz

tancerz

Jan Łukasewicz – solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Gdańsku. W latach 1983-1986 tańczył w zespole baletowym Opery Bałtyckiej, od 1986 roku pracuje w Łodzi. Do swoich najważniejszych ról stworzonych na łódzkiej scenie zalicza m.in. Arlekina w Mandragorze, Karena w Gajane, pas de deus w Giselle, Diabła w Panu Twardowskim, Demetriusza, Puka w Śnie nocy letniej, Amadeusza w Amadeuszu, Tilla w Tillu Eulenspiegelu, Merkutia w Romeo i Julii, Judasza w Próba rock-balet, Coppeliusa w Coppelii, Moryca, Mullera w Ziemi obiecanej oraz solo w Requiem.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia