ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. z archiwum Teatru Wielkiego w Łodzi.

Julia Sadowska

tancerka

Julia Sadowska – solistka baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Uzyskała dyplom w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. F. Parnella w Łodzi (2005 rok) oraz dyplom pedagogiki baletu Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2005-2010). Od 2005 roku pracuje w Teatrze Wielkim w Łodzi.  Do swoich największych osiągnięć zalicza partie: Julia w Romeo i Julii, Kopciuszek w balecie pod tym samym tytułem, Żona w Contacie, Księżniczka włoska w Jeziorze łabędzim, Wróżka elokwencji w Śpiącej królewnie, lalka i solo w tańcu chińskim w Dziadku do orzechów.

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia