ENG
A A A
 maj 2021 

Adrian Bartczak

tancerz | choreograf

Adrian Bartczak  tancerz i choreograf. Trenował taniec towarzyski, w którym zdobył najwyższą klasę taneczą „S” (styl standdardowy i latynoamerykański), także trzykrotne mistrzowstwo Polski. Reprezentował Polskę na mistrzostwach świata i Europy, otzrymywał wyróżnienia na wielu turniejach międzynarodowych.

 

Obecnie jego głównym stylem jest taniec współczesny. Szkolił się m.in. u takich nauczycieli jak: Krzysztof Skolimowski, Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Dawid Lorenc, Szymon Osiński, Christophe Jeannot Anna Maria Krysiak. Brał udział w licznych szkoleniach oraz zgrupowaniach tanecznych, posiada także duże doświadczenie sceniczne. Występował zarówno w Polsce, jak i za granicą, w takich spektkalch jak m.in.: Miokloniis (reż. Michał Ratajski);  Zdarzenia, (reż. Jacek Owczarek); Tov (reż. Rosanna Gamson); Bachantki, (reż. Tomasz Rodowicz i Robert Hayden):, Madame Butterfly w Operze na Zamku w Szczecinie (reż. Pia Partum,)Medea Material w Operze Narodowej w Warszawie (reż. Barbara Wysocka); Borderless Split Brain (reż. Minako Seki),: Tribe/Zero Point (reż. Sarah Shelton Mann).

 

Należy do grupy KIJO, w której projektach regularnie uczestniczy. Współpracuje również z Pracownią Fizyczną oraz Teatrem CHOREA.

 

Obecnie  jest także nauczycielem tańca współczesnego w szkole tańca PS Dance Company.

 

 

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia