ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Na zdjęciu: Stoi Paweł Grala, w spektaklu Pracowni Fizycznej ZDARZENIA. Fot. Marta Ankiersztejn.

Paweł Grala

tancerz | pedagog

Paweł Grala –  tancerz, pedagog tańca, improwizator. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz kierunku choreografii i technik tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi i Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku: kulturoznawstwo – promocja sztuki. Od 2009 roku współpracuje z Jackiem Owczarkiem w ramach zespołu Pracownia Fizyczna, gdzie uczestniczył w spektaklach: a3, Re:akcje, Zdarzenia, Fajdros, Soul Project/PL w choreografii Davida Zambrano oraz wielu działaniach performatywnych. Pracował z choreografami z Polski i z zagranicy: Rosaną Gamson w produkcji TOV, Robertem Haydenem w projekcie Oratorium Dance Project, Ray'em Chungiem w ramach wystawy na temat improwizacji Przyjdźcie, pokażemy Wam co robimy. O improwizacji tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

Współpracuje z teatrami: Lubelskim Teatrem Tańca w Lublinie (hello kitty), Teatrem Lalki i Aktora Pinokio (Czarnoksiężnik OzWszystko się rusza), Teatrem Muzycznym (Skrzypek na dachuWonderfull TownAll that Jazz beetwen usWesoła Wdówka, V6 (Aquarius, Nius), Teatrem Chorea w Łodzi, Teatrem Dramatycznym w Warszawie (Peer Gynt), Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi (Emisariusz), Muzeum Sztuki w Łodzi oraz wieloma innymi instytucjami kultury i sztuki w Polsce.

 

Spektakle z jego udziałem wystawiane były m.in. we Lwowie, w Museums Quartier w Wiedniu, Stuttgarcie, na Międzynarodowym Festiwalu Improwizacji Tańca Sic!, Forum Tańca Współczesnego w Lublinie. Obecnie przygotowuje premierę z gdańskim Teatrem Dada von Bzdülöw. 

 

W centrum jego zainteresowań leży zagadnienie improwizacji, w celu zgłębiania wiedzy i doświadczeń zainicjował powstanie kolektywu Czas Na Nic – pięcioosobowej grupy łączącej taniec, muzykę, słowo oraz malarstwo/rysunek, z którą stworzył performans 24h. Prowadzi regularne zajęcia z zakresu improwizacji w Łodzi oraz warsztatowo na terenie kraju.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia