ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Fot. z materiałów artysty.

Adrian Rzetelski

tancerz | choreograf

Adrian Bartłomiej Rzetelski – tancerz, choreograf. Urodzony 10.03.1973. Ukończył Państwową Szkołę Baletową w Łodzi (1992). Tańczył w takich zespołach, jak Teatr Muzyczny w Łodzi, Polski Teatr Tańca,  Fundacja Movements Factory oraz  Fundacja Koinspiracja w Poznaniu, Studio Tańca Moderne, William Petit Rialto Fabrik Nomade oraz współpracował z wieloma innymi  teatrami i twórcami w całej Europie.

 

 Współpracował z takimi artystami, jak: Ewa Wycichowska, Iwona Pasińska, William Petit, Jens Ostberg, Anna Piotrowska, Avi Kaiser, Orjan Anderson, Karine Saporta, Czesław Mozil, Leszek Możdżer, Arnold Dąbrowski, Zbigniew Łowżył.

 

Obecnie współtworzy Teatr Tańca KOINSPIRACJA w Poznaniu. Teatr Tańca KOINSPIRACJA powstał w 2009 roku w Poznaniu z inicjatywy trzech doświadczonych choreografów oraz młodych artystów. Aktualnie teatrem opiekuje się dwóch choreografów Adrian Rzetelski i Bartłomiej Raźnikiewicz.  Od kilku lat zespół pracuje nad projektami taneczno-performatywnymi  oraz prowadzi cykliczne zajęcia i warsztaty z technik tańca współczesnego dla tancerzy i osób początkujących. Misją teatru jest popularyzacja oraz rozwój tańca współczesnego w Polsce, Europie i na świecie, produkcja spektakli teatralnych,  organizacja warsztatów oraz integracja środowiska artystycznego.

 

Spektakle Koinspiracji :

Kontakty-Inspiracje, 2010

chor. Adrian Rzetelski, Bartłomiej Raźnikiewicz, Piotr Chudzicki

 

Droga,  2011

chor. Piotr Chudzicki

 

 Nic do powiedzenia  2011

 chor. Paulina Grochowska

 

Chochoły,  2011

 chor. Adrian Rzetelski

 

Inni.pl 2012

 chor. Adrian Rzetelski

 

Wieczór polski , 2012

 chor. Adrian Rzetelski

 

Oprócz spektakli i choreografii wymienionych powyżej Adrian Rzetelski  przygotował także  choregrafię i reżyserię ruchu w spektaklu Kiedy świat był młody  w Teatrze Polskim w Poznaniu (2008, reż. Paweł Kamza).

 

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia