ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Paulina Jaksim

tancerka

Paulina Jaksim – tancerka. Edukację w zakresie tańca rozpoczęła w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, gdzie miała okazję zdobywać swoje pierwsze doświadczenie sceniczne na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie w takich spektaklach, jak Jezioro Łabędzie, Śpiąca Królewna, Dziadek do Orzechów czy La Dolce Vita. Występowała w Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Gdańsku, do którego była przygotowywana pod okiem Ewy Głowackiej oraz Zofii Rudnickiej. W 2012 roku ukończyła CODARTS, University of Arts w Rotterdamie w Holandii na wydziale tańca współczesnego,  gdzie prezentowała  repertuar takich choreografów takich, jak: Natcho Duato, Regina van Berkel, Jerome Mayer oraz Isabelle Chaffaud, Mauro Bigonzetti, Roni Havner oraz Guy Weizman, Nadia Perlov, a także Itzik Galili.

 

Obecnie studiuje choreografię i teorię tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.


We wrześniu 2012 roku dołączyła do Polskiego Teatru Tańca. Występowała w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), The Unknown – Niewiadoma (chor. Paweł Malicki), Maathai (chor. Niels Claes), Public Space (chor. Karol Miękina), prologu projektu jubileuszowego pt. XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Conrad Drzewiecki – in memoriam. Artyści wczoraj i dziś, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

 

W sezonie 2015/ 2016 była kierownikiem artystycznym Teatru Tańca Caro w Siedlcach. Jest autorką spektakli eXordial, Sailor i Mrowisko.

 

Od 2017 współtworzy nieformalny kolektyw Hashimotowiksa w ramach którego zrealizowała dwie premiery: Uran Uran, w reżyserii Wojtka Kucharczyka na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach w 2018 roku oraz Afterhuman Afterparty na festiwalu Audioriver w Płocku w 2019 roku.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia