ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Fot. Andrzej Grabowski

Zbigniew Kocięba

tancerz

Zbigniew Kocięba – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku. Jest laureatem III miejsca w XVIII ogólnopolskim konkursie baletowym w kategorii „taniec współczesny” w Gdańsku. Brał udział w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu, Coaching Project prowadzonym przez zespół Maria Kong Dancers Company oraz w warsztatach techniki GaGa prowadzonych przez Yoshifumi Inao z Batsheva Dance Company.

 

W sezonie 2012/2013 dołączył do zespołu Polskiego Teatru Tańca. Występuje w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Alexanderplatz (chor. Paulina Wycichowska), Maathai (chor. Niels Claes), Hello, Stranger!(chor. Paweł Malicki) oraz projekcie jubileuszowym PTT XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Conrad Drzewiecki in memoriam. Artyści wczoraj i dziś, XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek I: Don Juan i inni, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia