ENG
A A A
 sierpień 2020 

Daniel Navarro Lorenzo

tancerz

Daniel Navarro Lorenzo – absolwent Conservatori Professional de Dansa w Barcelonie przy Institut del Teatre (specjalizacja: taniec współczesny). Pracował w Compagnie Ballet Junior Epsedance w Montpellier we Francji tańcząc m.in. w spektaklach Bolero (chor. Thierry Malandain) i Les Indomptés  (chor. Claude Brumachon). Następnie był członkiem zespołu Dantzaz Konpainia, w którego repertuarze znajdują się dzieła takich choreografów, jak: Itzik Galili, Eric Gauthier, Lukas Timulak. Ponadto tańczył w choreografiach Ramona Ollera i Gustavo Ramireza. Jego duet, pt. Kuptim Run wygrał w 2011 roku L'Estruch Award oraz Lava Award oraz znalazł się w finałowej szóstce X Dance Competition Burgos-New York. W 2010 zajął pierwsze miejsce w Delmar Dance Competition w Konserwatorium Marii Carbonell w Walencji.

 

W sezonie 2012/2013 rozpoczął pracę w zespole Polskiego Teatru Tańca, którego jest solistą. Tańczy w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Jesień-Nuembir (chor. Jacek Przybyłowicz), Alexanderplatz (chor. Paulina Wycichowska), Hello, Stranger! (chor. Paweł Malicki) oraz w projekcie jubileuszowym z okazji czterdziestolecia PTT, pod tytułem: Walk@ karnawału z postemXL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Conrad Drzewiecki - in memoriam. Artyści wczoraj i dziś, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia