ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Josefine Patzelt

tancerka

Josefine Patzelt –  ukończyła edukację wstępną na wydziale tańca w Musikhochschule w Kolonii oraz pobierała prywatne lekcje u Alexandry Kunz. Doświadczenie sceniczne zdobywała już podczas nauki w Modern Dance and Dancetheatre w Fontys Hogeschool voor de Kunsten w Tilburgu, w Holandii (ukończonej w 2011 roku). Pracowała m.in. Johanem Grebenem, Club Guy & Roni, Leine & Roeband, Adva Zakai, Aisling O'Coineen, The Trippin Angels, Paula C. Collins, Modern Dance Theatre, Photini Meletiadis. Ostatnio tańczyła w Tanzmoto Dance Company w Niemczech i brała udział w projekcie Sary Wiktorowicz w Burgenländische Tanztage Liz King w Austrii.

 

Od sezonu 2012/2013 tancerka Polskiego Teatru Tańca. Występuje w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Desert (chor. Paulina Wycichowska), Maathai (chor. Niels Claes), Hello, Stranger! (chor. Paweł Malicki) oraz Walk@ karnawału z postem, Tango z Lady M. i projekcie jubileuszowym PTT - XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Conrad Drzewiecki - in memoriam XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek V, lata 1988-1992: Samotność Fausta, Szkoda, że cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia