ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Przemek Kamiński

tancerz | choreograf | performer

Przemek Kamiński (1989) – tancerz, performer i choreograf.
 
W 2016 roku ukończył studia na kierunku Dance, Context, Choreography w  HZT Inter-University Centre for Dance w Berlinie. 

Pracuje zarówno w kontekście sztuk performatywnych, jak i wizualnych. Interesuje go choreografia rozumiana jako poszerzona praktyka, która przejawia się w wielości formatów i mediów. Jego prace prezentowane były m.in. w Starym Browarze w Poznaniu (w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec prowadzonego przez Art Stations Foundation), HAU Hebbel am Ufer w Berlinie, Kunsthalle Zurich w Zurychu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Nowym Teatrze w Warszawie, Sophiensaele w Berlinie, podczas PQ Prague Quadrennial of Performance Design and Space w Pradze czy Festiwalu Tanztage w Berlinie.

Był choreografem-rezydentem w K3 | Tanzplan Hamburg, Workshop Foundation w Budapeszcie, I.C.I./CCN w Montpellier czy w ramach Wyszehradzkiego Programu Rezydencji Artystycznych w Budapeszcie. Otrzymał stypendia Fonds Darstellende Künste, Berlińskiego Senate Department for Culture and Europe, Instytutu Muzyki i Tańca, Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation w Poznaniu czy Künstlerhaus Lukas w Ahrenshoop. W latacj 2018-2019 był wspierany przez berliński Performing Arts Program (PAP) w ramach programu mentoringowego.

Brał udział w wielu programach edukacyjnych i badawczych, między innymi na Uniwersytecie Artystycznym w Zurychu, w Fondazione Antonio Ratti w Como czy Tanzwerkstatt w Monachium.

Od 2014 roku regularnie współpracuje z berlińską choreografką Isabelle Schad (jako tancerz i asystent). Ponadto występował również w projektach takich artystek i artystów, jak: Juan Dominguez Rojo, Nicole Seiler, Jeremy Shaw, Kirstine Kyhl Andersen, Harakiri Farmers (Dominika Knapik, Wojciech Klimczyk), Wilhelm/Groener, Julian Weber i inni.

 

 

http://przemekkaminski.com

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia