ENG
A A A
 lipiec 2020 

Przemek Kamiński

tancerz | choreograf | performer

Przemek Kamiński (1989) – tancerz, performer i choreograf.

 

W 2016 roku ukończył studia w HZT Inter-University Centre for Dance Berlin na kierunku Dance, Context, Choreography, gdzie studiował m.in. u Simone Aughterlony, Laurenta Chetouanea, Jeanine Durning, Floriana Feigla, Frederica Giesa, Evy Meyer-Keller, Martina Nachbara, Sandry Noeth, Petera Pleyera, Constanze Schellow, Litó Walkey czy Siegmar Zacharias.

W 2010 roku, ukończył dwuletni Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny (Taniec Współczesny) organizowany przez Narodowe Centrum Kultury w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie, otrzymując dyplom honorowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Ponadto brał udział w wielu programach edukacyjnych i rezydencyjnych, takich jak: Akademia Badawcza: Moving through Words (Uniwersytet Sztuki w Zurychu) prowadzona przez Scotta deLahuntę i Karin Harrasser; XXI edycji Artists Research Laboratory (Fondazione Antonio Ratti, Como) z wizytującymi profesorami: Yvonne Rainer i Andreą Kleine; Laboratorium Choreograficznym: Borderbodies z Meg Stuart (Tanzwerkstatt, Monachium); warsztatach master class Taniec i dramaturgia z Guy Coolsem (projekt Instytutu Muzyki i Tańca, realizowany we współpracy z Reso – Siecią Tańca w Szwajcarii oraz Szwajcarską Fundacją dla Kultury Pro Helvetia) oraz Forum dramaturgicznym z Christine de Smedt, poświęconym sposobom pracy dramaturgicznej w grupie (projekt Instytutu Muzyki i Tańca).

 

W 2013 roku otrzymał stypendium z programu wymiany studenckiej na udział w Intensive Course w SNDO (School for New Dance Development) w Amsterdamie; w 2012 był stypendystą Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation w Poznaniu. Ponadto otrzymał wsparcie m.in z Instytutu Adama Mickiewicza, Instytutu Muzyki i Tańca, Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego czy Kunstlerhaus Lukas.

 

Pracuje zarówno w kontekście sztuk performatywnych, jak i wizualnych. Interesuje go choreografia rozumiana jako poszerzona praktyka, która przejawia się w wielości formatów i mediów. Jego prace prezentowane były m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, Galerii Labirynt w Lublinie, Art Stations Foundation w Poznaniu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Hamburger Bahnhof Museum fur Gegenwart w Berlinie, PQ Prague Quadrennial of Performance Design and Space w Pradze, Malta Festival w Poznaniu czy Uferstudios w Berlinie.

 

Od 2014 roku regularnie współpracuje z berlińską choreografką Isabelle Schad (jako tancerz i rehearsal director) w projektach Der Bau – Gruppe (2014), Collective Jumps (2014) i Pieces and Elements (2016). Występował również w projektach takich artystów, jak: Juan Dominguez Rojo, Krzysztof Garbaczewski, Nicole Seiler, Kirstine Kyhl Andersen, Harakiri Farmers (Dominika Knapik, Wojciech Klimczyk), Julian Weber i inni.

 

http://przemekkaminski.com

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia