ENG
A A A
 listopad 2020 

Aurora Lubos

tancerka | choreografka

Aurora Lubos – od 1997 związana z gdańską sceną tańca, współpracowała między innymi z Gdańskim Teatrem Tańca, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, Bałtyckim Uniwersytetem Tańca, Teatrem Dada von Bzdulow, Klubem Winda, Klubem ŻAK w Gdańsku, Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia w Rusocinie.

Od 2000 roku aktorka angielskiego teatru Vincent Dance Theatre.   

Autorka autorskich realizacji:


- spektakli solowych (Zanzibar, Niedokończone, Nóż , Koń i Schody, AKTY)
- instalacji (Still Alive, Cykl Pokarmowy)
- performansów (AKT1, 4 Kąty, Akt na dwie – Ostatki)
- krótkich animacji (cykl Winter 2010)

Współpracowała m. in. z Avim Kaiserem, Charlotte Vincent, Liz Aggiss, Wendy Houston, Jackiem Staniszewskim , Jerzym Mazzollem, Honoratą Martin, Bronkiem Dużym, Leszkiem Bzdylem, Tatianą Baganową.

Urodzona 1977 roku w Tarnowskich Górach, obecnie mieszka i pracuje we wsi pod Skarszewami oraz w Brighton w Wielkiej Brytanii.

 

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia