ENG
A A A
 sierpień 2021 

Agata Siniarska

tancerka | choreografka

Agata Siniarska to fikcyjna postać o wielu talentach i przeszłości kryminalnej, świadomie dziejąca się epizodach w przestrzeni choreograficznych sekwencji. Dając szansę przez lata różnym rodzajom form teatralnych, studiując zadania choreograficzne w HZT w Berlinie, obecnie kreuje ucieszne studia feministyczne oraz kultywuje pragnienia wobec obrazu, języka i pisania, kina i animacji, w obszarze swych feministycznych praktyk. Uzależniona od fikcji prowadzi swe dochodzenia pomiędzy życiem/śmiercią w obrazie a życiem/śmiercią poza kadrem, tworząc z siebie samej, poprzez przypisane jej kulturowe struktury, narzędzia wizualnej retoryki. Każdy wizerunek, podsycany przez energię głębokiej teoretycznej jękliwości, robi z pasją i wielką fascynacją. Wielokrotnie nie samotnie, ale w kompanii wielu wspaniałych awanturników.


 

Prace własne:

 

- Agata Danst Teresa (2010)

- krótkie historie o miłości Weather Report (2011)

- Weather Report. Chapter 1. Blue (2012)

- Weather Report. Chapter 2. Red (2013)

- Śmierć 24 klatki na sekundę albo zrób mi tak jak w prawdziwym filmie – choreografia spowolniona w rozdziałach/Death 24 frames per second or do it to me like in a real movie. Delayed choreography in chapters (SOLO PROJEKT 2013)

- wykład performatywny every woman is a drag queen (2013)

- Death 24 frames per second or do it to me like in a real movie. Chapters 4-121 (2014)

- solo z lektorem filmowym  Do it to me like in a real movie. Chapters 37-98 (2014)

 

Współpraca:

Female Trouble Collective, Diego Agulló, Ania Nowak, Roni Katz, Xenia Taniko Dwertmann, Katarzyna Wolinska, Przemek Kaminski, Siegmar Zacharias, Jean Luc Godard, Katharina Greimel, Ana Jelusic, Ehud Darash, Lea Martini, Deborah Hay, Ann Liv Young, Michelle Rizzo, Andrey Tarkovsky, Michelangelo Antonioni, deufert&plischke, Sophia New,...

 

http://cargocollective.com/agatasiniarska

 

 

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia