ENG
A A A
 maj 2021 

Aneta Jankowska

tancerka | choreografka | pedagog

Aneta Jankowska – choreografka i tancerka, pedagog tańca. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale „Choreografia i techniki tańca” oraz studium PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny, gdzie tańczyła w grupie Studnia. Zajmuje się tańcem współczesnym, improwizacją w oparciu o procesy ruchowe, emisją głosu. Od 2006 instruktor tańca współczesnego, improwizacji oraz tańca współczesnego z elementami klasyki. Uczestniczka licznych warsztatów, coachingów oraz spotkań teatralnych. W latach 2007 - 09 tancerka Grupy RozRuch, zajmującej się improwizacją i działaniami performatywnymi.

 

Od 2009 roku tancerka Pracowni Fizycznej prowadzonej przez Jacka Owczarka. Brała udział w spektaklach wystawianych na międzynarodowych festiwalach tańca m.in. Meandrująca rzeka, a3, Re:akcje i Fajdros w chor. Jacka Owczarka, oraz w projektach realizowanych przez Pracownię Fizyczną m.in. „Wszystko się rusza” w reżyserii Jacka Owczarka w Teatr Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi.

 

Tancerka w spektaklu improwizowanym Nius w reżyserii Krzysztofa Skolimowskiego, wystawianym w Teatrze V6 w Łodzi, w projekcie edukacyjnym Oratorium Dance Project organizowanym przez Teatr Chorea w Łodzi w choreografii Roberta Haydena oraz w projektach performatywnych w ramach Ekologii Miejskich w Muzeum Sztuki w Łodzi. Realizuje autorskie projekty, jak Sala Widzeń Ruchowych (2014), we współpracy z Emilią Kubik i Kamilą Kosecką  z Grupy RozRuch lub współautorskie projekty, tj. spektakl Przyrzecze wraz Karoliną Adamczyk i Agatą Skwarczyńską z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

 

Autorka ruchu scenicznego i choreografii w wielu spektaklach wystawianych w teatrach dramatycznych, współpracuje m.in. z Pawłem Wodzińskim oraz Łukaszem Gajdzisem. Pracowała dla Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatru Lalkowego Buratino w Bydgoszczy oraz Opery Nowej w Bydgoszczy.

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia