ENG
A A A
 sierpień 2020 
 Fot. Justyna Mielniczuk.

Anna Lorenc

tancerka

Anna Lorenc – solistka Polskiego Baletu Narodowego. W 2005 roku ukończyła Ogólnokształcąca Szkołę Baletową im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Odbyła letni staż w Ballettkonservatorium Stankt Pӧlten w Austrii (2003). Rok później zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Tańca „Citta di Rieti” we Włoszech. W 2010 roku ukończyła kierunek pedagogika baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Od początku kariery związana z baletem Teatru Wielkiego w Warszawie, obecnie pod nazwą Polskiego Baletu Narodowego. W 2010 roku otrzymała awans na koryfejkę, a w 2014 – na solistkę. Z zespołem PBN występowała m.in. jako: Blancheflor w Tristanie Krzysztofa Pastora, Wróżka Delikatności w Śpiącej królewnie, Wróżka Chrzestna w Kopciuszku, Wybranka w Święcie wiosny Maurice’a Béjjarta, Ona 3. w Personie Roberta Bondary, Śnieżynka-Solistka w Dziadku do orzechów, Serafin Klasyczny w Sześciu skrzydłach aniołów Jacka Przybyłowicza. Tańczyła Grand Pas – Wariacja 1. w Don Kichocie, RecordareKurcie Weillu, w In Light and Shadow oraz licznych choreografiach stworzonych w ramach warsztatów „Kreacje”.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia