ENG
A A A
 maj 2021 
Fot. Justyna Mielniczuk.

Jarosław Zaniewicz

Jarosław Zaniewicz – solista Polskiego Baletu Narodowego. W 2004 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Od 2004 został tancerzem baletu Teatru Wielkiego (obecnie Polski Balet Narodowy). W 2010 roku awansował na stanowisko koryfeja. Od 2014 roku jest solistą.

 

Na warszawskiej scenie wykonywał i wykonuje liczne partie solowe w całym repertuarze: Oficer w Annie Kareninie Alexeja Ratmanskiego, Taniec hiszpański, taniec arabski i Brat Klary w Dziadku do orzechów Andrzeja Glegolskiego, Duet w Concerto Barocco George’a Balanchina, Przyjaciel Księcia w Kopciuszku, Siostra Przyrodnia Kopciuszka w Kopciuszku Frederica Ashtona, Biesiadnik w Synu marnotrawnym George’a Balanchine’a, Serafin Klasyczny w Sześciu skrzydłach aniołów Jacka Przybyłowicza, Książę Charmant i partner Kopciuszka w Śpiącej królewnie Jurija Grigorowicza, Lizander w Śnie nocy letniej JohnaNeumeiera, Dziadek do orzechów w Dziadku do orzechów Toera van Schayka & Wayne’a Eaglinga, Parys w Romeo i Julii Krzysztofa Pastora.

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia