ENG
A A A
 lipiec 2021 
Fot. Justyna Mielniczuk.

Patryk Walczak

tancerz

Patryk Walczak – solista Polskiego Baletu Narodowego. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie (2001-2010). W 2009 roku zdobył I Nagrodę XVI Ogólnopolskiego Konkurs Tańca w kategorii starszej chłopców w Gdańsku, w  2010 tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce w Szczecinie. W tym samym roku otrzymał nagrodę Publiczności III Międzynarodowego Konkursu Baletowego „Złote Pointy” w Szczecinie. Po ukończeniu szkoły został zaangażowany do zespołu Polskiego Baletu Narodowego. W 2012 roku został koryfejem, w 2014 awansował na solistę.

 

Na warszawskiej scenie wykonuje partie: Książę Magicznej Latarni, Mechanik, Jaś, brat Klary i Dziadek do orzechów w Dziadku do orzechów Toera van Schayka & Wayne’a Eaglinga, Przyjaciel Księcia i Błazen w Kopciuszku Fredericka Ashtona, Służący w Synu marnotrawnym George’a Balanchine’a, Nasz w I przejdą deszcze... Krzysztofa Pastora, Filostrat-Puk w Śnie nocy letniej Johna Neumeiera, Rosenkrantz w Hamlecie Jacka Tyskiego, Benvolio w Romeo i Julii Krzysztofa Pastora, Młody Mężczyzna w Święcie wiosny Maurice’a Béjarta. Tańczył także w Adagio & Scherzo i w Moving Rooms  Krzysztofa Pastora, Pocałunkach Emila Wesołowskiego oraz baletach powstałych podczas warsztatów choreograficznych „Kreacje”.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia