ENG
A A A
 lipiec 2020 

Krzysztof Skolimowski

tancerz | pedagog

Krzysztof Skolimowski – tancerz i pedagog. Absolwent wychowania fizycznego na Uniwersytecie Łódzkim. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku „Choreografia i techniki tańca” oraz WSHE w Łodzi na kierunku „Taniec”.

 

Współpracował z Teatrem Bretoncaffe w Warszawie, wziął udział w projekcie badawczym Taniec śniącego ciała (2006) Sławomira Krawczyńskiego i Anny Godowskiej dotyczącego pracy z procesem metodą Psychologii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella.  W roku 2007 zatańczył we Flow – opartym na Czekając na Godota Becketta spektaklu w reżyserii Norberta Rakowskiego, w choreografii Jacka Owczarka oraz Witolda Jurewicza. 

 

Współpracując z łódzką Pracownią Fizyczną występuje w spektaklach Powyżej nieba w chor. Witolda Jurewicza, w Zdarzeniach Jacka Owczarka i SzaZy, Soul Project / PL (2013) w reż. Davida Zambrano oraz wielu działaniach performatywnych. Wystąpił we wspólnym projekcie Piotra Cieplaka i Leszka Bzdyla – Przed południem, przed zmierzchem (2009) na deskach Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi oraz w spektaklu Orzech. Wiewiórka (2010) Rafała Dziemidoka (Grupa Artystyczna Koncentrat). Reżyser spektaklu Nius (2014) i Imibala (2014) w teatrze V6 w Łodzi. Nauczyciel Art of Living programs.

 

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia