ENG
A A A
 maj 2021 

Marta Mück

tancerka

Marta Mück (przedtem: Pałka) – doktorantka w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, absolwentka Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Międzynarodowej Szkoły Tańca Współczesnego IWANSON w Monachium. 

 

Marta Mück tańczy od 7. roku życia. Edukację taneczną rozpoczynała od tańca klasycznego. Ukończyła Studio Baletowe Opery Krakowskiej oraz Konserwatorium Tańca w Krakowie. W 2008 roku w Chorwacji została finalistką światowego etapu międzynarodowego konkursu tanecznego European Show Dance Union (ESDU) z punktacją Silver (w wariacji Inside the matrix, w choreografii własnej).

 

W 2011 roku z wyróżnieniem ukończyła Międzynarodową Szkołę Tańca Współczesnego IWANSON w Monachium. Za swoje osiągnięcia naukowe i artystyczne w roku 2012 otrzymała stypendium rektora dla najlepszych studentów. W 2013 roku uzyskała dyplom zawodowego tancerza przyznawany przez ZASP (Związek Artystów Scen Polskich).  Od tego samego roku jest członkinią zarządu Koła Naukowego Teorii Tańca na UMFC w Warszawie oraz wykłada na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Koszęcinie.

 

 Marta Mück regularnie uczestniczy w licznych ogólnopolskich warsztatach tanecznych, festiwalach oraz konferencjach naukowych. Swoje umiejętności z zakresu różnorodnych technik tańca szkoliła również na licznych warsztatach tańca w Poznaniu, Koszęcinie, Londynie (Pineapple Dance Studio, The Place), Nowym Jorku (Broadway Dance Center), Rejkiawiku (Iceland Dance Company). Tańczyła nie tylko na polskich scenach, ale również w Finlandii, Danii oraz Niemczech. Współpracowała/współpracuje z takimi zespołami jak: Studio Sztuki Tańca, Eksperymentalne Studio Tańca, Oranim Dance Group, Art Dance Company (Polska) oraz Hausgemacht (Niemcy).

 

Od wielu lat uczy i prowadzi warsztaty z zakresu tańca klasycznego, współczesnego oraz jazzowego. Podejmuje pierwsze próby choreograficzne.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia