ENG
A A A
 maj 2021 

Kinga Szabłowska

tancerka | choreografka | pedagog

Kinga Szabłowska – w roku 1997 uzyskała dyplom Ogólnoształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. W latach 1997 –2002 była tancerką w Operze Krakowskiej i zespole Oranim Dance Group. W 2002 roku ukończyła Pedagogikę Baletu na wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2002 – 2007 tancerka szczecińskiej Opery na Zamku.

 

Pracę pedagogiczną rozpoczęła jeszcze jako studentka w Studio Baletowym przy Operze Krakowskiej, a później kontynuowała w Studio Baletowym Opery na Zamku w Szczecinie. Obecnie pracuje jako pedagog w Konserwatorium Tańca w Krakowie i Studio Baletowym Opery Krakowskiej, prowadzi warsztaty (między innymi w Międzynarodowej Letniej Szkole Tańca Współczesnego w Koszęcinie), bierze udział w projektach tanecznych oraz realizuje własne choreografie. Jej uczniowie to laureaci międzynarodowych konkursów (dwukrotnie drugie miejsce w konkursie Dance World Cup 2010 i 2011).

 

Laureatka  konkursów: Music World Festival w Fivizzano (2000) oraz Le Printemps de la Danse w Bordeaux (2001). W roku 2013 od otrzymała odznakę honorową „ Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia