ENG
A A A
 maj 2021 
Wioleta Fiuk

Wioleta Fiuk

tancerka | choreografka

Wioleta Fiuk – dyplomowana tancerka (dyplom przyznawany przez ZASP –Związek Artystów Scen Polskich). Ukończyła szkołę tańca Broadway Dance Center w Nowym Jorku, uzyskując Certificate of Excellence. Karierę taneczną rozpoczęła w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zatańczyła w takich spektaklach jak  Koty Andrew Lloyd Webber, Akademia Pana Kleksa  w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Współzałożycielka teatru tańca DzikiStyl Company. Kolektyw ten zrealizował wiele autorskich produkcji m.in.: Dzieci innego Boga, Streetwise, Qveldriga, The Great Dictator, 7.2, Wacław N., które prezentowane były na festiwalach i w ośrodkach kultury w całej Polsce: Fringe Festival we Wrocławiu, Festiwal Metropolia Jest OK w Sopocie, Festiwal Muzyki Jazzowej w Łodzi, Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu i inne.

 

Ponadto Wioleta Fiuk współpracowała z wieloma artystami polskiej sceny teatralnej, m.in. z takimi reżyserami jak Adam Nalepa – Nie-Boska KomediaCzarownice z SalemKupiec wenecki , Jakub Roszkowski – Wielka Improwizacja, Lepszy świat, Magdalena Boć – Cleofide itd. Wioleta Fiuk to laureatka takich konkursów tanecznych jak „Got to Dance – Tylko Taniec”,  „You Can Dance”, „3…2…1…Taniec”, a także konkursu rezydencyjnego „Rezydencja/Premiera” w Klubie ŻAK w Gdańsku.

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia