ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Fot. Raphael Rautureau.

Anna Hop

tancerka | choreografka

Anna Hop − tancerka i choreografka. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Po ukończeniu szkoły dołączyła do zespołu Polskiego Baletu Narodowego. Laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego we Wrocławiu, XV Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku.

 

Jako tancerka corps de ballet Polskiego Baletu Narodowego ma na koncie takie role, jak: duet Alabama Song z Kurta Weilla oraz Gavotte z In Light and Shadow, Lalka w Dziadku do orzechów, Pas de trois w Jeziorze łabędzim, taniec chiński z Dziadka do orzechów i Króla Myszy, Czerwony Kapturek w Śpiącej królewnie, jedna z trzech „małych czerwonych” w Święcie wiosny Niżyńskiego.

 

Jako choreografka zadebiutowała w 2010 roku pracą W malinowym chruśniaku podczas II Warsztatów Choreograficznych Kreacje 2 PBN. Od tamtej pory co roku prezentuje swoje miniatury warsztatowe: w 2011 Temat strachu, w 2012 LAB V (prezentowane także w TVP podczas polskiego finału Eurowizji dla Młodych Tancerzy), w 2013 COLLARS, w 2014 Arctic. W czerwcu 2013 roku współrealizowała premierę 3xP Panda, Pandamonium, Pandarecki, zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego wraz z Zbigniewem Czapskim-Kłodą.  W tym samym roku w szczecińskiej Operze na Zamku przygotowała spektakl dla dzieci do muzyki Witolda Lutosławskiego Bajki ci opowiem... Przygotowała także choreografię i prowadziła warsztaty w ramach partnerskiego projektu edukacyjnego Opery Narodowej i Den Norske Opera & Ballett „Poznanie przez taniec”.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia