ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Włodzimierz Kaczkowski

Włodzimierz Kaczkowski

reżyser | scenarzysta

Włodzimierz Kaczkowski −reżyser, tłumacz, autor scenariuszy teatrów tańca, producent teatralny, dyrektor Sceny Współczesnej przy Starej ProchOFFni i fundacji o tej samej nazwie. Absolwent wydziałów Wiedzy o Teatrze i Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest twórcą ok. 30 przedstawień, tj. spektakli we własnej reżyserii (m.in. Opera za trzy grosze Brechta i Poskromienie złośnicy Szekspira), orazinscenizacji swoich autorskich adaptacji (Wielki testament Villona, Pamiętnik z okresu dojrzewania Gombrowicza). Zajmuje się również tłumaczeniem sztuk teatralnych (Okruchy czułości Neila Simona i Klucz Ludmiły Razumowskiej zrealizowano w Teatrze TV). Zrealizował wiele sztuk, które jako pierwszy wprowadził na na polskie sceny (Pterodaktyle Nicky’ego  Silvera, Disco Pigs Endy Walsh, Dzieła wszystkie Szekspira Adama  Longa, Daniela Singera i Jessa Winfielda).

 

Autor scenariuszy dla teatru tańca, począwszy od Nienasycenia i Tylko raz w życiu (Teatr Wielki − Opera Narodowa w Warszawie) po spektakle Teatru Tańca Zawirowania Przytul mnie, Jeśli kochasz zabij czy Innocent when you dream (Stara ProchOFFnia). Z Zawirowaniami współpracuje również jako reżyser (m.in. W stronę światła... z zawiązanymi oczami i wymieniony już spektakl Innocent…). Producent wielu przedstawień teatralnych (Dzieła wszystkie Szekspira zagrano 1100 razy w ciągu 12 lat), organizator przeglądów dramatów współczesnych w Starej ProchOFFni (3 edycje), prezes Fundacji Scena Współczesna. Główny organizator Festiwali Teatrów tańca Zawirowania, obecny przewodniczący komisji do spraw tańca przy Biurze Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia